HORNOSALIBSKÁ DESIATKA dňa 14.6. 2014 – HALÁSZLÉ“ – (na preteky nikdy viac bez "konvičky")

Autor: Soňa Macejáková | 1.7.2014 o 0:00 | (upravené 1.7.2014 o 13:49) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  73x

Dňa 14.6. 2014 sa v Horných Salibách uskutočnil II. ročník behu „Hornosalibská desiatka“. Hlavný organizátor – főszervező urobil všetko pre to, aby boli bežci nadmieru spokojní. Prebiehala aj súťaž tímov vo varení „Halászlé“ –  főzőverseny csapatok számára,– množstvo prekvapení a hudobná zábava po pretekoch. Pán Kontár Ronald poznamenal, že slovenskí aj maďarskí bežci sú jeden celok a nepoznajú žiadne národnostné bariéry ...

HORNOSALIBSKÁ DESIATKA dňa 14.6. 2014 – maďarská špecialitka HALÁSZLÉ“ – (na preteky nikdy viac bez „konvičky“)

 

Hornosalibská desiatka mala všetky plusy, aké má mať beh. Boli vytvorené aj vekové kategórie ženy nad 50 a 60 rokov čo som veľmi privítala. Trasa na  10 km bola po rovinke a v pohode. Po dobehnutí do cieľa nás čakal perfektný maďarský špeciálny guláš, nechýbala ani narodeninová torta – pre narodených v júni. Nakúpila som si celkom slušné množstvo tombolových lístkov a oplatilo sa, dokonca som vyhrala aj vstupenku na termálne kúpalisko, keď som správne odpovedala na otázku v ktorom roku začal Košický maratón. Deň predtým som si to „vyčítala“ že tento rok je 90-te výročie a  tak som rátala koľko je 2014 mínus 90 rokov. Dňa 5. októbra si v Košiciach odbehnem môj prvý „pólmaratónik“  na čo sa veľmi teším.

 

Sprievodným programom bola aj súťaž vo varení „Halászlé“. Mrzí ma, že som nemala „šancu“ ochutnať moje najobľúbenejšie jedlo, z dôvodu, že pred behom nejem a po behu som si dala vynikajúci guláš a ako som chcela tak som chcela už by môj žalúdok neprijal plný tanier rozvoniavajúceho „Halászlé“. A tak som ľutovala, že nemám nejakú „konvičku“, kde by som si „Halászlé“ „uschovala“ a po príchode domov si vychutnávala lahodnú rybaciu špecialitku... Zase som sa poučila a určite bude „konvička“ vždy súčasťou mojej bežeckej výbavy.

 

            Ďalšou zaujímavosťou bolo predvádzanie boja zblízka. Zakladateľom bol Imrich Lichtenfeld, ktorý prežil detstvo a dospievanie v Pressburgu – Bratislave. Na základe svojich zápasníckych schopností sa stal nekorunovaným vodcom židovskej skupiny, ktorá bojovala pouličnou formou boja proti skupinkám a prívržencom nacizmu, ktorí strpčovali život v Bratislave. Jeho zápasnícke zručnosti sa formovali do reálneho boja bez pravidiel. Bitky v bratislavských uličkách sa stali základom toho, čo je dnes známe ako celosvetovo uznávaný izraelský boj zblízka - KRAV MAGA. Vyšportovaný tréner nás po predvedení „hmatov“, ktoré mnohým zachránili život „pozval“ na 3 týždne do Izraela na kurz KRAV MAGA. Celý pobyt len za 200 EUR – tak to tam teda určite pôjdem – vravela som si v prvých chvíľach nadšenia z predvádzaných kúskov. Ale to by som si vyčerpala skoro celú dovolenku a čo moje behy? A tak snáď o niekoľko rôčkov, keď budem na dôchodku a nebudem vedieť čo s časom.

 

Na víťazov čakali krásne poháre a tak mi bolo ľúto, že sa mi žiaden neujde, nakoľko v mojej kategórie nás bolo viac a kamoš-bežec mi „referoval“ pred vyhlásením výsledkov (nakoľko si ich už pozrel), že: „Čo sa stane, keď nič tentokrát nevyhráš?“ O to väčší šok som zažila, keď ma vyhlásili na 3. mieste. Môj čas 1:06:23 bol mojim doteraz najlepším na 10 km. Rozbehla som sa na stupienok víťazov a  „vychutnala“ si pár sekúnd slávy. Na krásny pohár s nápisom : „HORNOSALIBSKÁ DESIATKA, II. ročník – 2014, kat. L – ženy 50-59 rokov – III. Miesto“ čakajú tri poháre v mojej obývačke a „tešia“ sa, že k nim pribudne ďalší „kamoš“.

 

Po pretekoch bola možnosť návštevy termálneho kúpaliska, ale nestíhali sme a tak relax plávaním využijeme na zajtrajšom behu „Račiansky kros na 15 km“.

 

Autorka: Soňa Macejáková https://picasaweb.google.com/102364335621022554657/HornosalibskaDesiatka2014#6026411134424434818

 

http://www.behame.sk/index.php?src=galeria/album/447/preview/22484

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

SaS sa približuje k antisystémovému voličovi, odchodom Mihála stráca výhodu

Z mnohých výrazných osobností, ktoré boli v strane od jej vzniku v roku 2009, v nej dnes zostávajú už len niekoľkí.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

KOMENTÁRE

Aby nás z čara prieskumov nevytrhol ľud v uliciach

Kaliňák je stále ministrom, Bašternák na slobode.


Už ste čítali?